OBRAZOBRANIE w Atrium UAP – kolejna odsłona

Wczoraj to znaczy 18 maja 2023 roku, miało miejsce otwarcie wystawy rysunków fotograficznych Andrzeja Hajdasza podczas performansu jego pomysłu w choreograficznej i performatywnej oprawie Pauliny Wycichowskiej przy dźwiękach muzyki granej na żywo przez Malwinę Paszek. Wydarzenie to odbyło się w ramach XXVI Festiwalu Nauki i Sztuki w Poznaniu w Atrium Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz. Była to druga odsłona projektu pokazanego po raz pierwszy w trakcie inauguracji Warsztatów Tańca Współczesnego DANCING fairPayce 2022 w Poznaniu.

Projekt żyje i z biegiem lat zmienia się. Wzbogacają go nowe doświadczenia, nowa przestrzeń, nowi widzowie i czas. Niezmiennie towarzyszy mu natomiast duch Zochy, Zofii Stryjeńskiej, której obrazy i biografia tak zafascynowały trzech twórców „Obrazobrania”.

Relacja z wydarzenia w postaci reportażu. Kliknij tutaj

 

 

Podczas performansu towarzyszyła nam też Iza Jankowska, która przekazała mi kilkanaście kadrów wykonanych przez nią w czwartkowy wieczór. Izo, bardzo Ci za to dziękujemy. Poniżej zamieszczam kilka zdjęć jej autorstwa, które będą nam przypominać atmosferę tamtego wydarzenia.


Materiały z premiery w ramach DANCING fairPlayce POZNAŃ 2022. Kliknij tutaj