PSALM 37 – PERFORMANS I WYSTAWA

W niedzielę 18 czerwca 2023 roku o godzinie 18.00 w Atelier Wimar / Łazęga Poznańska, Święty Marcin 75 w Poznaniu miał miejsce performans artystyczny na otwarcie wystawy rysunków fotograficznych. Zgodnie z zapowiedzią, mimo przeciwności losu, dotarli do Poznania Alisa Makarenko i Alexey Torgunakov,  którzy przy muzyce granej na żywo przez Urszulę Kołaczek, Lidię Wysocką i Michała Bandurę odsłonili zaambalowane rysunki fotograficzne Andrzeja Hajdasza podczas niezwykłego, poruszającego performansu, w obecności licznie przybyłej publiczności.

PSALM 37: CISI  ODZIEDZICZĄ  ZIEMIĘ. Nasz  projekt fotograficzno-taneczno-muzyczny jest próbą refleksji nad kondycją człowieka wobec realnych zagrożeń, jest poszukiwaniem odpowiedzi na pytanie, jak się odnaleźć w niespokojnych czasach i odzyskać „substancję wymarzoną”. Jest też próbą sformułowania wspólnego komunikatu artystycznego fotografa, choreografki, tancerza i muzyków.

W projekcie uczestniczą: fotograf-pomysłodawca Andrzej Hajdasz, tancerz Alexey Torgunakov, choreografka i tancerka Alisa Makarenko.

Współtwórcy podczas pracy, fot. Barbara Hajdasz

Muzykę skomponowali i wykonali: Urszula Kołaczek – wiolonczelistka, Lidia Wysocka – pianistka, Michał Bandura – puzonista. Nad całością pieczę kuratorską roztoczył Janusz Oleksa.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….
Relacja z wydarzenia w postaci filmu. Kliknij poniżej.
Wersja autoryzowana przez właścicieli praw autorskich: Andrzeja Hajdasza, Alisę Makarenko, Alexeya Torgunakova, Urszulę (Kołaczek) Gil, Lidię Wysocką, Michała Bandurę. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Relacja z wydarzenia w postaci reportażu. Kliknij tutaj

 

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Szczegółowy opis projektu w postaci pliku PDF. Kliknij tutaj

 

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….