Memorial for Harrison Bankhead

Niestety dowiedziałem się niedawno, że Harrison Bankhead już dla nas nie zagra. Miałem ten przywilej, że przed laty mogłem fotografować koncerty jazzowe na festiwalu Made in Chicago w Poznaniu, którego twórcami byli Lauren Deutsch i Wojciech Juszczak.

Teraz gdy Harrisona Bankheada nie ma już wśród nas i kiedy Lauren Deutsch zwróciła się do mnie z propozycją znalezienia kadrów, na których uwieczniłem postać tego wybitnego kontrabasisty, by włączyć je do pokazu fotografii prezentowanego podczas wieczoru poświęconego jego pamięci, zabrałem się do przeglądania archiwum. Wróciły wspomnienia niezwykłych spotkań muzycznych.

Przygotowałem paczkę zdjęć dla Lauren a potem przyszedł mi do głowy pomysł, by zadedykować wspaniałemu kontrabasiście jeden z moich rysunków fotograficznych.


Lauren Deutsch zaprasza na Facebooku:

Pamięci Harrisona Bankheada będzie poświęcone spotkanie we środę 7 czerwca 2023 roku w Constellation Chicago, 3411 N. Western Ave o godz. 18:00 [8 czerwca godz. 1:00 czasu środkowoeuropejskiego], podczas którego posłuchamy muzyki i obejrzymy zdjęcia autorstwa Andrzeja Hajdasza, Krzysztofa Machowiny, Michaela Jacksona i Lauren Deutsch oraz pozdrowienia wideo od Roscoe Mitchell, Tomeki Reid, Silvii Bolognesi i Mazz Swift, Nicole Mitchell, Tatsu Aoki , Freda Longberga Holmesa i jego rodziny przyjaciół z całego świata (produkcja: Jonathan Woods-Apuat En Heru).

Od 18:45 wystąpią Joshua Abrams, Yosef Ben Israel, Chris Demmann, Junius Paul, Brian Sandstrom, Darius Savage, Jaime Kempker, Katinka Kleijn, James Sanders, Violin i Julia Miller on STRINGS, Edward Wilkerson, Mwata Bowden, Ari Brown, Ernest Khabeer Dawkins, Douglas R. Ewart, Taalib-Din Ziyad i Isaiah Collier w WOODWINDS; Miguel de la Cerna, Justin Dillard, Robert Irving III i James A Baker na PIANO; Avreeayl Ra, Coco Elysses, Dushun Mosley, Charles Rick Heath IV, Reggie Nicholson, Michael Zerang, Vincent Davis, Isaiah Spencer i Steve Hunt na perkusji i perkusji; Leon Q Allen, Bob Griffin, Gerald Powell, Corey J Wilkes i Ben LaMar w BRASS oraz Dee Alexander, Cecile Savage, Duriel Estelle Harris i Mankwe Ndosi, VOICE”.

Szkoda, że nie będę mógł być z Nimi i tego usłyszeć!

Bardzo brakuje mi Festiwalu „Made in Chicago” w Poznaniu…

Dzięki rejestracji przez Constellation Chicago i zamieszczeniu w kanale Youtube można obejrzeć pożegnanie wielkiego muzyka. Kliknij tutaj…

Cieszę się bardzo, że kilka moich kadrów znalazło się w prezentacji inicjującej wydarzenie w Chicago i przywołało migawki z życia artystycznego Harrisona Bankheada.

Jazz Institute of Chicago zamieścił na swojej stronie artykuł opisujący to wydarzenie. Relację można znaleźć tutaj…