Pomagając Jeremiemu

 

Po premierze przedstawienia „Myśli” Teatru Tańca Koinspiracja odbyła się aukcja na rzecz małego Jeremiego Boczko. Pieniądze z aukcji zostały przeznaczone na turnus rehabilitacyjny i zakup wózka dla Pana Maluśkiewicza, jak go nazywa mama.

Jeremi urodził się ciężko chory: cytomegalia wrodzona to coś, co go dotknęło, choć wcale na to nie zasłużył. Urodził się w październiku 2011 roku, a nie raczkuje, nie siedzi, nie chwyta zabawek. Mimo to  jest nadzwyczaj pogodnym dzieckiem i z uśmiechem na twarzy znosi dzielnie codzienne ćwiczenia.

Aby pomóc mu w osiągnięciu samodzielności, rodzice rehabilitują Jeremiego metodą Vojty, NDT Bobath, hydromasażami, kinziotapingiem, prowadzą rehabilitację wzroku, ćwiczenia logopedyczne. „Niestety koszty opieki specjalistów oraz rehabilitacji są znaczne, a nasze możliwości finansowe – ograniczone, dlatego zwracamy się z prośbą o pomoc dla Jeremiego!” – taki apel czytamy na stronie poświęconej Jeremiemu http://www.jeremiboczko.pl

Tak zrodził się pomysł na aukcję, której tematem przewodnim była „Kobieta”. Zaproszeni artyści podarowali zasadniczo prace związane z tematyką kobiecą,  kilka obrazów i fotografii przedstawiało też inne klimaty.

Bardziej wyczerpujący reportaż prezentowany jest w albumie na FB https://www.facebook.com/media/set/?set=a.525668500828687.1073741840.100001566255054&type=3

Krótką relację z aukcji przedstawiam poniżej.